SIK SORULAN SORULAR

KOMBİ HAKKINDA MERAK ETTİĞİNİZ SORULAR?

_

Arda kombi servisi olarak aklınıza takılan soruları bizimle paylaşabilirsiniz. uzaman ekibimiz en kısa sürede size dönüş yapacaktır.

SIK SORULAN SORULAR

Kombi bakımı ne kadar zaman alıyor?

Arda kombi servisi olarak kombi bakım süremiz kullanmakta olduğunuz kombinin marka modeline göre değişiklik göstermek kaydı ile ortala 30 dakika ile 1 saat arasında değişiklik gösterir.

Kombi bakımı ne sıklıkla yapılır ?

Kombinizin sağlık şekilde uzun yıllar çalışmasını istiyor iseniz, kış sezonu girerken detaylı şekilde kombi bakımı ve kış sezonun bitiminde yorulan kombileriniz için genel bir bakım olmak üzere toplam 2 bakım yeterli olacaktır.

Bir bacalı kombi ile hermetik kombi arasındaki farklar nedir?

Bacalı kombilerde  vantilatör bulunmamaktadır. Genişletme nedeniyle yükselen  Atık gaz , baca yoluyla yükselir ve kombiden dışarıya atılır. Bu nedenle, baca kombiler  standartlara uygun yapılmış bir binalara  bağlanmalıdır. aksi durumda bacadan sızan gaz ortamda bulunan kişileri zehirler.

Hermetik kombilerde ise fan vardır. bu nedenle atık gazlar fan ile birlikte kombiden çıkartılmaktadır.

Kombiden ani patlama sesi geliyor ?

Bunun 2 nedeni olabilir birinci çakmağın geç çakması ikincisi ise Gazı geç gelmesinden kaynaklanabilmektedir. çakmağın geç çakması durumunda içerde biriken gaz toplu halde alev aldığı için patlama sesi çıkıyor olabilir. Bu durumda müdahale etmeden bizimle iletişime geçmenizi tavsiye ederiz.

Kombiden neden su damlıyor?

Kombinizin içine gereğinden (1,7) fazla su almış olabilirsiniz. kombi tesisatınız hasar görmüş olabilir. Kombinin genleşme tankında delinmiş veya hava kalmamış olabilir pompanın üzerindeki hava purjörü kireçlenmiş olabilir (teknik servisimize başvurunuz) kombi ve radyatörlere su doldurduğunuz arızalanmış olabilir. peteklerin başalarında bulunan hava alma yerlerinden su alınız veya varsa boşatma vanasından boşaltınız. Bu durum devam ederse teknik servisimizi arayınız.

Kombi En verimli şekilde nasıl kullanırım?

Evinizde gün boyunca kimse bulunmuyorsa, akşam belli saatlerde herkes eve dönüyorsa kombinizi tüm gün açık bırakmanız tasarruflu olmayacaktır. Çalışan bir çift, öğrenci çocuklardan oluşan aile için tavsiyemiz programlanabilir dijital bir kombi kullanarak eve giriş saatinden bir saat öncesine kombinin çalışmasının programlanmasıdır. Böylece evde olunmayan saatlerde yakıt tasarrufu sağlanabilir. Kombinizde programlanabilir özelliği yok ise daha detaylı bilgi için çağrı merkezimizi arıyarak çözüm önerlimizi öğrenebilirsiniz.

kombi-servisi

SAMSUN KOMBİ SERVİSİ

İLETİŞİME GEÇİN